chodnik

Jak muzyka pomaga w ćwiczeniach?

Generalnie, często na siłowniach i w innych miejscach, gdzie ludzie ćwiczą, pojawia się muzyka. I jest to bardzo dobra sprawa, z wielu względów.

W czym pomaga?

Po pierwsze mamy tutaj do czynienia z konkretnym nastawieniem na realizację celów. Bo muzyka, oprócz tego , że pozwala – jeśli jest odpowiednio dobrana, trzymać tempo, to ma jeszcze jedną zasadniczą zaletę. Zagłusza wewnętrzne dialogi. To znaczy – te wszystkie myśli, które słyszysz, często głośno i wyraźnie w swojej głowie, które mówią na przykład – odpuść, tyle serii już wystarczy, albo – daruj sobie ten trening, chodź lepiej napić się piwa. Tak naprawdę, rzeczywiście tak to wygląda, bo mamy tutaj do czynienia z tendencją, w której zagłuszacze przydają się do podtrzymywania treningowej aktywności.

leginsy

A co za tym idzie, mamy też większą szansę na to, by podejść do tematu w sposób konsekwentny i nastawiony na realizację skonkretyzowanych celów. A cele jak wiadomo mogą być różne. Jedni, choć rzadko – ćwiczą dla samego faktu, żeby się poruszać, bo t o lubią. Inni pracują nad określonym wyglądem swojego ciała. Czyli redukują masę lub budują ją w zależności od zapotrzebowania. Niezależnie od tego, co jest wyjściowym motywem, muzyka – czy to lecąca z radia, czy też prywatna playlista na słuchawkach, będzie naprawdę świetnie sprawdzała się w wielu przypadkach. Pozwala się wyłączyć wtedy, zanim jeszcze włączą się wspomniane wcześniej wymówki. Czyli kończysz trening z czystym sumieniem i niejednokrotnie, lepszymi rezultatami niż można byłoby się spodziewać w momencie rozpoczynania treningu.