słuchawki

Poranne ćwiczenia – co mogą Ci dać?

Często zdarza się tak, że ludzie wymyślają sobie różnego typu wymówki, by się nie ruszać. Tych wymówek może być całe mnóstwo, ich podłoże też jest zróżnicowane, natomiast jest jedna rzecz, która może w tym wszystkim trochę bawić. Bo czy naprawdę, gdy wstajesz, nie znajdziesz 15 minut, by się trochę porozciągać, zrobić kilka ćwiczeń i świetnie wystartować z kolejnym dniem?

Rozciąganie się po przebudzeniu

Oczywiście są tacy ludzie, którzy mają tendencję do wstawania i wybiegania z domu w 5 minut po tym jak tylko się obudzą. Ale umówmy się, że frustrujący bieg za środkiem komunikacji miejskiej i wstawanie z poczuciem, że od samego początku dnia jest się gdzieś już spóźnionym, to nie są najfajniejsze rodzaje ćwiczeń. Warto też rozważyć ćwiczenia z innego względu. Prawdę powiedziawszy to przecież najprostsza droga do wyrobienia sobie korzystnych nawyków. Takich, które potem pozwalają dobrze przeorganizować życie.

siłownia

Na przykład do tego stopnia, że nie mamy od rana takiej gonitwy jak wcześniej. Naprawdę doskonale widać to na wielu przykładach, gdzie zmiana zwyczajowo zaczyna się od małych kroków, które wykonywane konsekwentnie będą zdecydowanie miały lepszy efekt, niż mogłoby to się komukolwiek wydawać. Albo przyśnić, na krótko przed kolejną pobudką i startem w nowy, zabiegany dzień. Czasami warto jest trochę zwolnić i docenić fakt, że mamy jedno zdrowie i jedno tylko pozwoli nam je zachować w dobrej formie – to nasze działanie. Rozejrzyj się wokół – tyle ludzi już wie ile rzeczy, dobrych rzeczy, daje fizyczna aktywność – w rozmaitych postaciach, niekoniecznie wyczynowych.