przestrzeganie diety

Motywacja i przestrzeganie diety

Każda osoba, która się kiedykolwiek odchudzała lub przynajmniej próbowała to robić doskonale wie, że najwięcej problemów jest z odmawianiem sobie różnego rodzaju przekąsek i pewnych pyszności. Motywacja i utrzymywanie diety to bardzo istotna sprawa i zdecydowany wymóg, jeżeli chce się w ogóle myśleć o dobrych efektach rozpoczętego odchudzania.

Motywacja do działania

Zazwyczaj największą motywacją do rozpoczęcia odchudzania jest przejrzenie się w lustrze i zauważenie mniejszych lub znacznie większych nieprawidłowości w swojej budowie, które w pewien sposób zaczynają nam przeszkadzać w naszym codziennym funkcjonowaniu. Wówczas to powstaje zazwyczaj decyzja, że warto jest się za nie zabrać jak najprędzej, ponieważ im szybciej to rozpoczniemy, tym łatwiej zgubimy zbędne kilogramy. Należy jednak pamiętać, że odchudzanie nie przebiega jednak z dnia na dzień i jest to raczej proces, który wymaga pewnego poświęcenia, a najlepiej zmiany całego dotychczasowego trybu życia.

Łatwiejszemu utrzymaniu diety sprzyja doglądanie efektów odchudzania. Niestety bardzo często pojawiają się one dopiero po około dwóch tygodniach od rozpoczęcia odchudzania. Żeby przestawić się na tryb zdrowego żywienia, warto również zwracać uwagę na innego rodzaju aspekty – na przykład na to, że gdy spożywamy większą ilość owoców i warzyw czujemy się znacznie lepiej a nasz metabolizm funkcjonuje dużo sprawniej. Nie jesteśmy ociężali, mamy więcej energii, wszystko lepiej nam się trawi.

Znacznie wygodniej jest kłaść się spać, gdy jesteśmy najedzeni, ale spożywając kolację na dwie do trzech godzin przed zaśnięciem pożywienie nie będzie zalegało nam w jelitach, radzi dietetyk Mruk z Dieta-Med z Krakowa. Po rozpoczęciu diety bardzo szybko zauważyć można zwiększoną pracę jelit, która sprzyja lepszym wypróżnieniom z rana.

Dieta jako tryb życia

Jeżeli efekty odchudzania mają pozostać na dłużej, dieta nie może być jedynie stosowana wybiórczo. Dwa dni w tygodniu tak, reszta dni obżarstwo. Takie postępowanie z naszej strony na pewno nie zadziała. Nasza dieta powinna stać się sposobem na życie, przywiązywanie wagi do tego, co się je jest bardzo ważne, ponieważ potrawy dietetyczne są zazwyczaj bardzo zdrowe, wpływają więc na kondycję organizmu, jego odporność oraz witalność.

Po zakończeniu odchudzania nie powinno się rezygnować z diety, gdyż bardzo szybko może pojawić się efekt jojo, to znaczy powrót do stanu sprzed odchudzania. Bardzo ważne jest, aby przyjąć sobie za punkt honoru, że będzie się jadło dobrze i zdrowo. Oczywiście od czasu do czasu można pozwolić sobie na pewne grzechy, pod warunkiem, że będzie to faktycznie od czasu do czasu, a nie co drugi dzień.

Wystarczy zobaczyć, jak wyglądają dietetycy i trenerzy personalni. Są to osoby o doskonałych sylwetkach, ponieważ stosują dietę regularnie. Jest ona ich trybem życia, przyzwyczaili się do zdrowego żywienia i inne im zwyczajnie nie smakuje. Aby uzyskać dobre efekty, trzeba znaleźć w sobie siłę, chęć do poprawy sylwetki, a gdy zacznie się ona odpowiednio kształtować, motywacja znajdzie się sama – aby utrzymać to, co tak ciężko było wypracować. Wymaga to pewnych poświęceń, jednak zdecydowanie warto.

Polecamy także produkty dla kawosza firmy Fonte.