chmury

Zagrożone środowisko to też Twoja sprawa!

Żyjemy w czasach, w których ochrona środowiska staje się coraz bardziej popularna. Coraz więcej ludzi zaczyna zauważać, że problem dbania o o środowisko jest coraz większy.

Każdy z nas musi dbać o środowisko!

Jedną z głównych substancji psujących nasze środowisko jest oczywiście ozon. Wszystkie dezodoranty, substancje owadobójcze są wypełnione ozonem. Każdy chyba słyszał już o dziurze ozonowej. Nadmierna ilość tego gazu unosi się do atmosfery powodując pewnego rodzaju rozszczelnienie jej. Większość z nas myśli, że to jest jakoś obok, że nas to nie dotyczy. Prawda jest jednak zupełnie inna. Przykładem na to jest smog, który obecnie unosi się w Krakowie. W tym mieście zostały już wprowadzone zakazy dotyczące spalania w piecach węgla brunatnego. Podczas spalanie węgla wytwarza się znany wszystkim dwutlenek węgla. W miastach, w których jego produkcja jest wyższa w stosunku do niwelowania go poprzez roślinność będzie się on osadzać się nad miejscowością. Jest on na tyle lekki aby się unosić, ale na tyle ciężki aby unieść się na niewielką wysokość. W chinach obowiązkiem już jest noszenie masek, które ograniczają w pewien sposób dostęp smogu do naszego organizmu. Wyżej wymieniony smog ma bardzo zły wpływ na nasze zdrowie. Wdychając go jesteśmy narażeni na rozległe choroby płuc, dróg oddechowych i całego układu oddechowego.

zwierz

Dopóki nie jest za późno powinniśmy my, jako jednostka przyczyniać się do ochrony środowiska. Jeżeli milion osób pomyśli, że „Ja w samotności nic nie zdziałam” efekt tego jest już na znacznie szerszą skalę.