podolog-gabinet

Kim jest podolog – odpowiedź na pytanie

Prawdę mówiąc, podologia to specjalizacja, która polega na leczeniu oraz zapobieganiu szeroko rozumianym chorobom stóp. A tych, jest w dzisiejszym świecie bardzo wiele i mogą mieć różny przebieg.

Opowiemy tutaj pokrótce czym właściwie zajmują się profesjonalni podolodzy. Określenie, że są to specjaliści od stóp nie jest absolutnie pójściem na skróty, bo tak można by streścić zakres działań tych specjalistów. Chodzi tu taj zarówno o choroby stóp, jak też wady wynikające z różnych urazów i tak dalej, a także – zniekształcenia stóp będące następstwem działania wielu różnych czynników. Generalnie, praca podologa ma charakter indywidualny lub zespołowy, bo czasami dolegliwości podologiczne wymagają konsultacji oraz współpracy z różnymi specjalistami, w tym na przykład diabetologami czy też ortopedami. Warto zaznaczyć, że czasami konsultacja podologiczna i skorzystanie z zabiegów sprawia czasem niesamowitą jakościową poprawę funkcjonowania. Ludzie czasem sobie nie zdają sprawy, jak bardzo może popsuć szyki na przykład prozaiczna przypadłość w postaci wrastającego paznokcia.

foot-med-krakowWarto się przekonać o tym jak wiele można zyskać, gdy jesteśmy zainteresowani konkretnymi, bezproblemowymi rozwiązaniami, które mają prowadzić do poprawy naszego komfortu. Nie ma co traktować podologów z dystansem, to jest normalna dziedzina. Kiedyś może nie była aż tak bardzo popularna. Ale teraz trzeba korzystać z tego, co mamy. Bo jeśli wystarczy jedna czy dwie wizyty są konkretne efekty, to czemu tkwić w jakichś bezsensownych, bolesnych i ograniczających komfort opcjach, które nie ma mowy żeby dawały konkretne efekty. Trzeba po prostu dbać o zdrowie, nawet jeśli chodzi o zdrowie stóp, bo to naprawdę kwestia mega istotna dla naszej zdolności poruszania się.

Jeśli ktoś to ignoruje, może sobie napytać naprawdę ogromnej biedy. A potem już bez chirurga się nie obejdzie. Znacznie lepiej przekonać się o tym czytając i umawiając się z podologiem, niż potem na przykład być zmuszonym do bardzo żmudnego dochodzenia do siebie po różnego typu aktywnościach ortopedycznych. Niestety jednak czasami może okazać się za późno na jakieś konkretne działania, więc jeżeli ktoś ma tutaj nastawienie na konkretne rezultaty to trzeba czym prędzej przejść do działania i po prostu robić swoje.